Lista aktualności Lista aktualności

Niepodległa do Hymnu

Nadleśnictwo Łosie informuje:

Urząd Gminy Gorlice informuje, że Obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości Naszej Ojczyzny odbędą się w dniu 09.11.2018 o godzinie 12:00, na Cmentarzu Wojskowym nr 125 w Zagórzanach.

Program uroczystości:

Msza święta polowa (na cmentarzu)

Oficjalna część uroczystości- odśpiewanie Hymnu państwowego

Wystąpienie okolicznościowe

Narodowy Apel Poległych

Złożenie wieńców i kwiatów

Zakończenie uroczystości

 

W imieniu Dyrektora Ośrodka Kultury Gminy Gorlice zachęcamy do udziału w uroczystości i wspólnego odśpiewania Naszego Hymnu.

 

Urząd Gminy Uście Gorlickie informuje że, wspólne odśpiewanie Hymnu Polski z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości odbędzie się w dniu 11 listopada 2018 r. o godzinie 12.00 przed Urzędem Gminy.

Dalszy program uroczystości:

12:30 Złożenie wiązanki na Kopcu Piłsudskiego w Śnietnicy przez młodzież ze świetlicy wiejskiej w Uściu Gorlickim.

13:30 Msza polowa na cmentarzu wojskowym w Uściu Gorlickim w intencji poległych za niepodległość.

15:15 Koncert okolicznościowy w Pijalni Wód Mineralnych w Wysowej-Zdroju w wykonaniu Gminnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Brunar oraz Młodzieżowego Zespołu Wokalnego "Rosa" z Uścia Gorlickiego.

W imieniu Dyrektora Ośrodka Kultury Gminy Uście Gorlickie zachęcamy do udziału w uroczystości i wspólnego odśpiewania Naszego Hymnu.

 

Urząd Gminy Ropa informuje o możliwość wspólnego zaśpiewania hymnu będzie podczas programu okolicznościowego, który odbędzie się w Kościele Parafialnym w Łosiu, w dniu 11 listopada po mszy św., która rozpocznie się o godz. 11.00.

Informujemy również, że Gminne Obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, których organizatorem jest Gmina Ropa, w tym Gminny Ośrodek Kultury wraz ze Szkołą Podstawową Nr 1 im. Karpackiego Oddziału Straży Granicznej z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej i Kompanii Honorowej KOSG, odbędą się 16 listopada 2018 r.

 

W imieniu Dyrektora Ośrodka Kultury Gminy Ropa zachęcamy do udziału w uroczystości i wspólnego odśpiewania Naszego Hymnu.

 

 

Nadleśnictwo Łosie zachęca również do wzięcia udziału w wydarzeniu "Niepodległa do Hymnu", której celem jest zaangażowanie Polaków do wspólnego zaśpiewania Hymnu Polski z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Szczegółowe informacje o akcji na stronie

https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/niepodlegla-do-hymnu-dolacz-do-akcji/