Lista aktualności Lista aktualności

II RODZINNY FESTYN W BANICY ZA NAMI

27 lipca Nadleśnictwo Łosie wzięło udział w II Rodzinnym Festynie w Banicy. Całość imprezy odbyła się przy Szkole podstawowej w Banicy.

W salach szkoły nadleśnictwo zaprezentowało wystawę, składającą się ze zdjęć przyrodniczych i eksponatów zwierząt zamieszkujących Beskid Niski. Można było podziwiać ‘groźnego' rysia, zapatrzonego w dal wilka oraz ptaki drapieżne jak kruk czy sowa płomykówka. Wielu odwiedzających zainteresował derkacz, którego często możemy usłyszeć na łące, a  trudno go dostrzec. Najmłodsi korzystając z pomocy naszych pracowników oraz materiałów edukacyjnych mieli okazje dowiedzieć się jak wygląda potomstwo i tropy sarny dzika jelenia czy lisa, a także poznać biologię tych gatunków.  Ponadto w drugiej sali wystawowej leśniczy Wiesław Plata prezentował swoje fotografie, a wśród nich niesamowite ujęcia okolic Izb i Banicy.

Po krótkiej prezentacji nadleśnictwa  na scenie odbył się konkurs wiedzy przyrodniczej i leśnej dedykowany dla najmłodszych  Dzieci za pomocą leśnego koła fortuny losowały pytania z pięciu kategorii: drzewa, grzyby ptaki, zwierzęta, gady i płazy oraz niewiadoma. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, gdyż każdy chciał się wykazać wiedzą zdobytą w czasie zwiedzania wystawy. Dla wszystkich uczestników przewidziano ‘leśne nagrody'.